Anadolu Gençlik Federasyonu Yönetim Kurulu Kahramanmaraş Pazarcık olan 7.4 büyüklüğündeki deprem nedeniyle mesaj yayınladı.

Yönetim Kurulu, depremde yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm milletimize baş sağlığı; yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diledi. Yönetim Kurulu, açıklamasında gerekli tedbirlerin alınması konusunda uyarıda bulunarak şunlar belirtildi:

Merkezi Kahramanmaraş olan ve çevre illerde de hissedilen deprem sonrasında yaşanan can kayıpları yüreğimizi yaktı. Hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı olanlara da acil şifalar diliyoruz.  Depremin ülkemizin bir gerçeği olduğu, günlerdir ülkenin çeşitli bölgelerinde yaşadığımız sarsıntılar sonrasında son olarak Kahramanmaraş ve çevre illerdeki depremde de gün gibi açığa çıkmıştır. Yetkililer tarafından tedbirlerin ivedi şekilde alınması, vatandaşların deprem konusunda bilinçlendirilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde yaşadığımız felaketler can almaya, can acıtmaya devam edecektir."