Malezya Büyükelçisi Amran Bin Mohamed Zin Anadolu Gençlik Federasyonu (ANGEF) Genel Başkanı Mesut Karaağaç ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Malezya Büyükelçiliğinde gerçekleşen kabule Anadolu Gençlik Federasyonu Genel Başkanı Mesut Karaağaç, Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Emre Selek, Kaynak Geliştirme Biriminden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Kemal Gökhan Kuşcalar, Eğitim ve Mentörlükten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Lütfü Çeliktaş, Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yeşim Gürsoy katıldı.
Türkiye’ye Şubat ayında atandığını ve ilk kez bir gençlik sivil toplum kuruluşunun kendisini ziyarete geldiğini belirten Büyükelçi Amran Bin Mohamed Zin, “Gençlerin ülkemize teveccüh göstermesi bizim için mutluluk verici. Türkiye’de yaşayan gençlerinde organize olarak toplum yararına projeler üretmesi ayrıca onur verici. Ülkemizden de son yıllarda yüksek öğrenimini Türkiye’de yapmak isteyen öğrenci sayısında ciddi bir artış var bizler Türkiye ile her alanda ilişkilerimizi daha da geliştirmek istiyoruz. Sizlerle de ortak projelerde çalışmalar yapmak isteriz” dedi.

Uluslararası arenadaki hiçbir olaya kayıtsız kalmayan Anadolu Gençlik Federasyonu (ANGEF) Genel Başkanı Mesut Karaağaç ise Büyükelçi Amran Bin Mohamed Zin’e Federasyon hakkında bilgi vererek Malay-Türk gençliğinin ortak sorunları ve ortak paydaları hakkında fikirlerini beyan etti. Federasyon yönetimi ile Malay ve Türk gençlerinin beraber yürüteceği bir proje geliştirip Malezya Büyükelçiliği’ne sunacaklarını belirten Karaağaç, Amran Bin Mohamed Zin’e kendilerini ağırladıkları için teşekkür etti.

Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Emre ise, “İlişkilerin daha da geliştirilmesi adına Malezya Spor ve Gençlik Bakanlığıyla Anadolu Gençlik Federasyonu (ANGEF) arasında gençlerin birbirlerini daha iyi tanımasına ve ilişkilerinin güçlendirilmesi adına ortak bir proje hazırlanıp hayata geçirilmesi kararı alındı. Anadolu Gençlik Federasyonu olarak hem ulusal hem de beynelmilel platformlarda ülke gençliğimizin sesi olmaya devam ediyoruz“ dedi.